2015 - 2016 н.р.

 

   ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум’яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

 

В рамках Шевченківських днів 9 березня у місті Новогродівка біля пам’ятника Т.Г. Шевченка  відбувся мітинг вшанування  Славетного Кобзаря. Традиційно захід підготувала Новогродівська загальноосвітня школа I-III ступенів № 10 ім. Тараса Шевченка.
На ньому були присутні: секретар Новогродівської міської ради К.І. Мусейко, представники міської ради та державних структур міста, депутати, школярі.  До виступу були запрошені начальник відділу освіти м.Новогродівка Р.М. Кухтіна та вчитель Новогродівської  загальноосвітньої школи I-III ступенів № 10 ім.Тараса Шевченка А.М. Єжилова.  Виступаючі провели паралель між  філософією патріотизму поета та сьогоденням. Учнями-старшокласниками  було представлено віршовану композицію   за творами Шевченка , а дитячий хор, під керівництвом  С.А. Данилової, заспівав пісню «Зацвіла в долині червона калина». Апогеєм заходу стала пісня «Це моя земля» у виконанні  вокального  ансамблю вчителів Новогродівської загальноосвітньої школи I-III ступенів №10 ім. Тараса Шевченка. Мітинг завершився урочистим покладанням квітів до підніжжя пам’ятника Великого сина свого народу.

 

   

Фотоматеріали дивіться в розділі "Фотоальбоми" - Мітинг вшанування славетного Кобзаря

*********

10 березня в актовій залі нашої школи пройшов конкурс читців «Живе слово Кобзаря» . Участь взяли учні 1-4  і 5-11класів. Діти підготували у своєму виконанні вірші  геніального українського поета, національного художника, мислителя – Т.Г.Шевченка.

Дипломом І ступеня були нагороджені Антон Тюменєв 3-Б, Віталій Гусєв 9-Б.

Дипломом ІІ ступенів нагороджені Еліна Ярош 2-А, Данило Бєгалі 8-А.

Дипломом ІІІ ступеня Марія Филь 2-Б,Світлана Гордієнко, Дар’я  Филь 9-А клас.

Учні показали своїм виступом, що для нас  Шевченкове слово чарівне і неповторне, мелодійна поезія торкає душі кожного.

Ми шануємо Великого Кобзаря, ми вклоняємось йому за нетлінне слово, за любов до рідної мови, до України.

«Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас. Він, як сама душа нашого народу, правдива і щира…»   (Олесь Гончар)

   

Фотоматеріали дивіться в розділі "Фотоальбоми" - Конкурс читців "Живе слово Кобзаря"

Відеоматеріали дивіться в розділі "Фотоальбоми" ЗАХОДИ, ПРИСВЯЧЕНІ ДНЮ ПОЧАТКУ КРИМСЬКОГО СУПРОТИВУ

 

 

У 1989 році, 15 лютого останні радянські війська залишили державу Афганістан. Так скінчилася 10-річна війна, в якій  Україна втратила  майже 3,5 тисячі наших співвітчизників. І зрозуміло, що День виводу військ з Афганістану – це і свято афганців-ветеранів, і день пам’яті і скорботи про всіх загиблих воїнів-інтернаціоналістів..

  З нагоди роковин виводу військ з Афганістану 15 лютого міністерством національно-патріотичного виховання шкільної організації АСУМ організовано мітинг пам’яті  воїну-інтернаціоналісту Кривоносову Євгенію Борисовичу., який навчався у нашій школі . Учні 10-го і 11-го класів поклали квіти до меморіальної дошки, установленої на будівлі школи, читали вірші, вшанували  пам’ять  хвилиною мовчання.  Ведучі Маргарита Політун та Олена Прийдун  зазначили , що ми з честю і гордістю в серцях бережемо спогади  про подвиг Євгенія. За мир, братство на землі він віддав найдорожче – своє життя, проявив мужність , відвагу, зберіг вірність воїнській присязі.

            Герой не гибнет умирая:

            Двойная жизнь ему дана,

            И эта жизнь его вторая

            Бессмертной славою полна.

  

 

         

                 

            Герої Крут

     Людина має пам’ятати, звідки вона родом, де її коріння, глибоко знати історію свого народу, його мову, культуру.  Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі.  Вони – студенти, курсанти, школярі – виявилися у своєму патріотизмові вище за класові інтереси і, коли постала потреба, без вагань віддали молоде життя в ім'я волі свого народу.  В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва. Просто це – символ нескореного духу нашої нації.  Крути    ввійшли в історію України як символ національної честі. Ті, хто загинув у битві під Кругами назавжди залишаться в нашій  пам'яті.  Вони полягли,  щоб ми сьогодні жили у вільній  і незалежній Українській державі.

    29 січня учні нашої школи  вшановували  пам’яті  юнаків, які героїчно загинули у бою  під Крутами. У 9-А класі відбулося засідання круглого столу, учні обговорили причини та наслідки трагедії. На уроці-презентації  в 10-А класі вшанували пам'ять київських студентів хвилиною мовчання. Лекторій  «Історія Крут»  у 7-А та 7-Б класі організувала  ініціативна група міністерства національно-патріотичного виховання під керівництвом Владислава Уварова. Він наголосив, що пам'ять про наших героїв  буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.

     

                        

Голокост – лихо століття!

   

Історію неможливо повернути назад. Але необхідно розповісти про неї всю правду. Історія нашої Батьківщини, на жаль, має  й сумні сторінки. Україна – це країна пісні й краси. Україна в роки Голокосту – це країна смерті. Смерті безвинних…

Друга Світова війна була трагедією для українських євреїв. Нацистський смерч понад три  роки душив Україну. Масові вбивства євреїв розпочалися восени 1941 року,спочатку в центральній , а потім і в Західній Україні. Загальна кількість загиблих українських євреїв можна оцінити в 1,8 млн. чол. У цілому Україна втратила близько 70% довоєнного єврейського населення. Це було складовою частиною трагедії Голокосту.

Бабин Яр – один з найбільших у Києві ярів… Саме ця місцевість вважається першим місцем тотального знищення єврейського населення, першою спробою «остаточного вирішення єврейського питання». Тільки в Києві 35000 євреїв  було розстріляно  в Бабиному Яру. Бабин Яр став  могилою не лише  для десятків тисяч євреїв, а й українських патріотів.

Багато країн створюють музеї, меморіали, проводять жалобні церемонії, заходи, акції на честь пам'яті невинно убитих людей. До сих пір, в день пам'яті жертв Голокосту 27 січня, в Ізраїлі мільйони євреїв читаю молитву за упокій. По всій країні звучить траурна сирена, протягом двох хвилин її звучання люди припиняють будь-яку діяльність, рух транспорту, завмираючи в скорботному і шанобливому мовчанні.

Допоки жива людська пам'ять, трагедію Голокосту  слід  згадувати із соромом і жахом. Людство мусить не забувати про мільйони ні в чому не повинних євреїв і представників інших меншин, яких було знищено варварськими методами.

 

З ДНЕМ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ!

                                                                                                   

Мій рідний край, моя земля,

Квітуча Україна.

Тут народились ти і я,

І вся моя родина.

Твоя краса немов роса,

Немов струмочок в гаю.

Твої пісні – то дивина,

Я їх багато знаю.

Ми українці, ми народ,

Ніхто нам не загроза.

Та поодинці ми ніщо,

Лиш разом гідна сила.

Отож давайте всі гуртом

Єднатись, жити в мирі!

І не дамо зганьбити нас

І весь народ наш вільний!

День Собо́рності — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.  Це подія, якій судилося посісти визначне  місце в історії багатовікової боротьби  нашого народу за свою волю й незалежність. 

Ідея  Соборності генетично  закладена в українцях з давніх-давен і немислима без ідеї державності. За свою багатовікову історію український народ, обороняючи власні кордони, свободу й гідність, ніколи не спокушався на чужі землі, не прагнув підкорити інших, не нав'язував їм своєї волі. Він завжди жадав миру, злагоди й братерства. Адже тільки в єдності Держава зростає  економічно та політично стабільною.  Навіть будучи поділеними між кількома чужими державами, українці завжди  вірили й сподівалися на національне  об'єднання. Кращі з нас боролися й жертвували  життям за здійснення цих  мрій та сподівань. Після більш як століття по ліквідації Гетьманщини український народ був поділений між двома  імперіями — Австро-Угорською та  Російською.

          А національно-визвольний рух  набирав потуги й на західноукраїнських землях. І вже 19 жовтня 1918 року було проголошено утворення Західноукраїнської Народної  Республіки.  Відтоді  між урядами УНР і ЗУНР велися переговори про втілення ідеї  соборності. 1 грудня 1918 р. у Фастові був підписаний «Передвступний  договір» про об’єднання УНР і ЗУНР, у якому було заявлено про непохитний  намір у найкоротший строк створити єдину державу. Проголошення злуки було  призначено на 12.00 год. 22 січня 1919 року, тобто першу річницю проголошення IV Універсалу про повну незалежність України. Головні торжества проголошення злуки проходили на Софійській площі. При вході з вулиці Володимирської на Софійську площу було зведено тріумфальну арку, прикрашену старовинними гербами. Рівно о 12:00 годині розпочалася урочиста церемонія проголошення Акта злуки. На масовому вічі посол Західноукраїнської Народної Республіки Л. Цегельський передав грамоту Національної Ради «Про об'єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Великою Східною Україною» голові Директорії Володимиру Винниченку.

              

 Об’єднання  українських земель відбулося  юридично й політично. Але перед фактом військової  катастрофи  восени 1919 і в 1920 роках уряди та військове командування ЗУНР й УНР дбали передусім про свої регіональні інтереси. На жаль, це об’єднання виявилося нетривким, і невдовзі історія розпорядилася так, що  окремі  частини українських земель знову опинились у складі різних держав.

Але, як свідчить історія жага до створення єдиної могутньої Держави не загинула в українського народу. Патріотичні сили в передчутті розпаду СРСР згуртувалися й 21 січня 1990 р. організували «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної, соборної України. Від 1 до 3 мільйонів людей, узявшись за руки, створили на дорогах і шосе безперервний ланцюг від Києва до Львова. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999року. В кінці 2000-них рр. почала відроджуватись традиція створення «живих ланцюгів», що символізують єдність українського народу.

 

 

«Ланцюг єдності» -  традиційна акція і для нашої школи. Кожного року учні школи, взявшись за руки, об’єднувалися в один непереривний ланцюг єдності, поєднавши, таким чином ,кожний куток нашої шкільної країни, символізуючи єдність Заходу і Сходу. По шкільному радіо лунали патріотичні вірші та пісні.  Дуже шкода, що  в цьому році традицію порушено з причини введення карантину, але серця наші разом. Та ми не залишилися по осторонь. Вчителем історії Т.В. Калошею був організований лекторій на тему «Соборна моя Україна» для вчителів, а у шкільній бібліотеці оформлена виставка «Історія соборності».

 

                                                              

Також в рамках акції «Схід і Захід разом» учні 8-А класу з класним керівником Т.В. Калошею обмінялися малюнками на тему «Єдина країна» з учнями 8-Б  класу гімназії смт  Голоби  Волинської області. Сподіваємося, що  це знайомство переросте у кріпкі, дружні стосунки .

      Ми віримо, що  наша держава буде жити в мирі  і  вже ніколи не розділиться на  частини, а народ все ж знайде взаємопорозуміння, бо кожен із нас - краплина в мільйонному океані, що зветься - Україна.

Ми всі одна сім’я.

Єдина ми родина —

У кожнім  нашім «я»

Частинка  України!

Ми всі одна сім’я,

Єдина ми родина —

Мільйони  різних «я»,

А разом — Україна!

   22.01.2016 р.

 

Літературна вітальня

В Новогродівській загальноосвітній школі №10 ім.Тараса Шевченка 18.11.2015 р. відбулася зустріч з сучасним письменником Донеччини Миколою Джмелем (Сергієнко Микола Олександрович), на якій були присутні учні шкіл міста. Захід було організовано з метою знайомства з поетами Донеччини, підвищення культурного рівня молоді, виховання любові до рідного краю, для задоволення духовних потреб підростаючого покоління, висвітлення та пошани до народних традицій українського народу.

Гість презентував свою книгу «Коло» і заслужив слова подяки, квіти та бурхливі оплески від школярів.

Поетичну збірку М. Джміля присутні придбали для поповнення шкільної бібліотечного фонду.

Атмосферу духовності зустрічі буде перенесено до петичних ефірів шкільної радіостудії «Хвиля драйву. FM».

Літературна вітальня чекає на нових гостей!

    

  18.11.2015 р.

                       

     Свято  патріотизму та національної гідності

 

              7 грудня у актовій залі нашої школи  в рамках проекту «З Україною в серці » пройшов спортивно-патріотичний захід  для старшокласників «Ми на захисті країни»,  присвячений Дню Збройних Сил України. На захід були запрошені учні 9-11 класів, вчителі школи та представники міського відділу освіти.  Три команди юнаків  у семи представлених конкурсах  продемонстрували мужність, спритність, силу, практичні вміння та теоретичні знання з предмету «Захист Вітчизни». У конкурсах «Підтягування на перекладині» та «Віджимання в упорі»  найкращий результат показав Карастильов Данило з 9-Б класу.   Переможцем конкурсу «Вдіти загальновійськовий костюм» став Сімченко Олександр з 11-А класу, а у конкурсах «Вікторина» та «Газова атака»  перемогла дружба. Учень 10-А класу Власов Владислав виявився найсильнішим у віджиманні гирі на 16 кг. А от у гумористичних конкурсах «Заспівай українську пісню » та «Гарний кухар » найкращою виявилася команда 9-х класів. За результатами змагань перемогу одержала, цілком справедливо, команда 9-х класів. Журі,  у складі Федосєєвої Н.П., Поварених Н.М. та членів АСУМу – Александрової Кристини,  Уварова Владислава  , вручили командам грамоти і солодкі призи.

        Між конкурсами лунали патріотичні пісні, вірші.  Учні 7-А та 7-Б класів разом з керівником танцювального гуртка Чеченєвою О.М. відкрили захід  бадьорим українським  танцем , а учнівський ансамбль «Дзвіночок» під керівництвом Данилової С.А. з піснею «Перлина Україна» вразили всіх присутніх майстерністю виконання та артистизмом.

       Це було справжнє свято надзвичайного патріотизму та національної гідності.

 

   

    

07.12.2015 рік 

********

Розпочався  новий 2015-2016  навчальний  рік. Школа гостинно зустріла учнів чисто прибраною та відремонтованою. Пролунав Перший дзвоник  і міністерства шкільної організації  АСУМ  відновили свою роботу. У кожному класі відбулися вибори міністрів, а на засіданні  АСУМу  були обрані загальношкільні міністри.  Міністром міністерства  національно-патріотичного виховання був обраний  учень 10-А класу Владислав Уваров. У цій справі він досвідчений, так як очолював міністерство у минулому навчальному році. Після обраного лідера робота закипіла.  

8 вересня міністерством національно-патріотичного виховання було організовано виставку квіткових композицій присвячену Дню визволення Донбасу від фашистських загарбників. Всі класи прийняли активну участь у виставці і проявили максимум креативу та творчості. Найбільш змістовними  журі відмітили роботи 11-А, 4-А, 8-А та 8-Б, 10-А, 6-А класів. Ці роботи передавали зв'язок минулого з сьогоденням. Учні 5-А класу влаштували театральну постанову, а учні 5-Б виставку малюнків.

                                            

08.09.2015 р.

********

9 вересня відбулася зустріч Ради ветеранів міста з учнями школи. Були присутні голова Ради ветеранів Ніколаєнко Микола Миколайович, Карпенко Катерина Тимофіївна – працівник тилу, ветеран праці – Сулаєв Леонід Іванович.  Учні 8-А та 8-Б класи підготували святковий концерт та щирі привітання для ветеранів, співали пісні, переглядали хроніку, розповідали вірші, танцювали. Катерина Тимофіївна  не стримуючи сліз привітала всіх з 72 річницею визволення Донбасу від фашистських загарбників, поділилася спогадами про нелегкі воєнні роки, подякувала класним керівникам Калоші Т.В. та Рибаковій О.А. за влаштоване свято і розвиток патріотизму у молодого покоління.

 

09.09.2015 рік 

********

  Згідно Указу Президента України 14 жовтня  вся Україна відзначає День захисника України.

13 жовтня святковий концерт  підготували учні 6-А , 6-Б класів з класними керівниками  Ляшенко Л.В. та Худяк Н.Т.. На свято були запрошені військові прикордонної комендатури «Луцьк-2».

Захід пройшов в теплій атмосфері, звучали патріотичні вірші, пісні, згадували про історію козацтва та традиції українського народу. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих на території Донецької та Луганської областей. Зі словами подяки до присутніх звернувся старший групи Приходько Дмитро Григорович,  і зазначив, що не перевелися козаки на нашій Україні.

 

13.10.2015 рік

********

25 річниця Революції на граніті

                                             

  У рамках реалізації заходів щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді у Новогродівській ЗОШ № 10 I-III  ступенів ім. Тараса Шевченка 16 жовтня були проведені заходи:                                                                                                                                                                                                                                     

9-А і 9-Б Урок – презентація  «Революція на граніті. Перший майдан»

10-А Усний журнал «Революція на граніті – Свято Воскресаючого  Духу»

11-А Відеоурок з подальшим обговоренням «Акції протесту 90-го. Мета і методи боротьби»

У ході заходів учні познайомилися з історичною довідкою, причинами та ідеологічними цілями Революції на граніті, основними подіями 2-17 жовтня 1990 року в Києві. Обговорили  суспільну реакцію  в регіонах України на національне піднесення студентської молоді, внесок активістів-мітингувальників у здобуття  Україною незалежності у 1991 році.

       

12.10.2015 рік

*********

 

9 листопада вся Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято було встановлено в нашій країні 9 листопада 1997 року, щоб ще раз підкреслити неоціненну роль мови у становленні нації. Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу —цінністю, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє. Тисячоліттями плекала мову наша земля, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

Мова — живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба у чистоті берегти її, трепетно і ніжно ставитись до неї, бо  - це серце нації.  Уся  історія нашого народу доводить величну місію рідної мови в утвердженні української державності.

   Наша школа не залишилася осторонь. До учнів та працівників школи в ефірі шкільного радіо звернулася президент школи Александрова Крістіна з закликом приєднатися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності. Вже об 11.00. вся школа уважно слухала прямий радіоефір і писали диктант. Всі роботи будуть перевірені і оцінені.