Люди картинки

1. Новогродівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10 ім.Тараса Шевченка

2. 85483 Донецька обл.  м. Новогродівка  вул.О.Кошового, буд. 38

3. тел. 06237-3-40-69

4. Бібліотечний фонд: 14400 екз.

- науково-методична література – 1231 екз.

- художня література – 9366 екз.

- навчальна література – 10800 екз.

- періодика -8 видань

- довідкова література – 320 екз.

- медіаресурси – 12 дисків.

5. Каталоги: системний та алфавітний;

Картотеки: компактних дисків;

краєзнавча;

серія «Шкільна бібліотека»;

реєстраційна картотека підручників;

з профорієнтації.

6. Мета: сприяння вмінню адаптуватись і жити в умовах високого динамізму всіх суспільних процесів, вміння зберегти людську особистісь, вміння жити в гармонії з суспільством, природою, самим собою.

Задачі:

• розвиток індивідуальності дитини на підставі виявлення її здібностей;

• зберігання і зміцнення морального і фізичного здоров’я;

• виховання школяра як громадянина України;

• популяризація книги серед дітей, формування їх світогляду.

Кредо: не зупинятися на досягнутому.

7. Бібліотека середньої школи № 10 начала діяти з 1958 року. Займала бібліотека одну кімнату.Бібліотечний фонд формувався за бюджетні кошти та подарунки школярів.  За останні п’ять років бібліотека покращила побутові умови, матеріальне становище. Меблі в бібліотеці нові, в допомогу учнів працює два комп’ютери. Є інтернет. Зараз бібліотека має: абонемент, читальний зал на 8 місць, книгосховище художньої літератури та книгосховище підручників.

За період існування збільшився бібліотечний фонд, бібліотека має абонентський та читальний зали, книгосховище. Зараз бібліотека є культурним та інформаційним центром шкільного життя.

Шкільна бібліотека знайшла своє місце на ринку інформаційних послуг, надаючи читачам і користувачам доступ до джерел інформації, які сприяють навчально-виховному процесу. Інформаційна робота шкільної бібліотеки полягає в тому, що бібліотека регулярно повідомляє читачам про нові надходження до бібліотеки.

Інформаційне забезпечення читачів здійснюється через системних підхід, який включає:

• бібліографічні, тематичні огляди;

• презентації книг;

• тематичні добірки літератури;

• картотеки;

• оформлення тематичних папок;

• проведення бібліотечних уроків.

Тематична виставка до

40-річчя створення Української Громадської групи

Сприяння виконанню Гельсінських Угод

______________________________________________________________________________________________________________

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Навчаємось             успішно читати» у Новогродівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №10 ім. Тараса Шевченка учні 4-Б класу взяли активну участь у конкурсі малюнків «Ми читаємо і малюємо!».

Під час осінніх канікул кожен учень прочитав книгу та намалював ілюстрацію до неї. А після канікул, разом з класним керівником Кузнєцовою О. В. , діти відвідали шкільну бібліотеку, де було проведено урок позакласного читання «Нам без книг ніяк не можна!».

Метою заняття було :формування в учнів бажання читати книги, розвиток інтересу до читання, викликати почуття поваги та шанобливого ставлення до книги, вироблення потреби користуватися бібліотечним фондом.

На уроці діти залюбки відгадували загадки, успішно справились із завданнями літературної вікторини, почули багато прислів’їв про книгу, дізналися про походження слів «бібліотека», «абонемент», «формуляр». Шкільний бібліотекар Бортко Любов Василівна гостинно зустріла відвідувачів та розповіла учням про те, як треба користуватись абонемент, нагадала правила поведінки в читальному залі. А як цікаво було слухати, коли діти презентували свої малюнки! Вони підготували невеличкі розповіді про книгу, казку або оповідання, до яких малювали ілюстрацію. Не обійшлося і без веселої фізкультхвилинки!

Час минув швидко! Але, я сподіваюсь, що бажання користуватися бібліотекою, інтерес до читання залишаться у дітей назавжди!

Бібліотека – це не музей!

Бібліотеку не можна минати!

Знати важливо для всіх людей:

Книги умій шанувати!