Тиждень психології  у  Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 імені Тараса Шевченка

В Новогродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 Імені Тараса Шевченка з 22-25 квітня 2014 року пройшов тиждень психології.  Тиждень  присвячувався дружбі і проходив під гаслом: «Наша школа  - оберіг любові і добра, тому ми всі єдина та дружня сім'я», метою тижня було:

1. Сприяти зміцненню шкільного колективу;
  2. Допомогти кожній дитині усвідомити себе частиною шкільного колективу;
  3. Оптимізувати  міжособистісні відношення у класних колективах, навички та засоби спілкування;
  4. Виявити рівень психологічного комфорту серед усіх учасників навчально-виховного процесу.

Кожен день тижня мав своє певне гасло( Додаток 1) .

Розпочався тиждень психології    радіо лінійкою, на якій повідомлялося про заплановані заходи, а також  практичний психолог розповіла дітям про  психологію як науку, про її необхідність та значимість для суспільства.

• – (перший  день)  пройшов під  гаслом: « Дружбі не потрібні слова». Діти і вчителя  грали у гру « Таємний друг», протягом дня кожен мав отримати листа від таємного друга, який освідчувався у вірності дружбі. Спочатку діти  та педагоги отримували листи від практичного психолога та членів АСУМа, а потім усі так захопилися цією грою , що почали передавати  листи  один для одного через поштаря ( Додаток 4).
  •   пройшла під гаслом: «  Що означають імена – за ними все твоє життя!».

Діти грали у гру « Паркан бажань», де кожен бажаючий  міг написати на паркані побажання для свого друга. Також цього дня був проведений радіо марафон « Що означає ім'я твого друга». На кожній перерві  учні могли послухати, що означають імена  їх близьких та друзів( Додаток 2).

Гаслом для четверга став вислів Фоми Аквінського « Не існує на цій землі нічого більш цінного, ніж справжня дружба».

Цього дня всі діти та працівники школи брали участь у грі « Сходинки дружби». Кожен бажаючий отримував кольорову ниточку та разом зі своїм товаришем  зав’язував її на сходинках дружби( Додаток 3). А під час  кожної перерви  проходив музичний караоке – марафон « Пісня про дружбу»,  кожен бажаючий мав змогу  виконати пісню про дружбу. Для учнів 11-го класу було проведене  тренінгові заняття на тему: « Гра в емоції». Метою заняття було розказати учням про  різні види емоцій, про навички та уміння опановувати їх, про вплив емоцій на вчинки та самопочуття людини. По закінченню заняття діти малювали будинки для своїх емоцій( Додаток 6).

• пройшла в нашій школі під гаслом: « Дружба закінчується там, де починається недовіра». День розпочався  з гри « Чарівна скринька». Під час гри кожен бажаючий мав змогу витягнути із  скриньки  кольорову листівку з пророчим висловом щодо  майбутнього у стосунках з другом, наприклад: « Вас очікує приємна новина» або       « Вам зателефонує давній товариш»…( Додаток 5).

Також цього дня була проведена   психологічна гра «Пошта довіри», діти та дорослі могли написати листа тій людині, якій хотіли довірити якусь свою таємницю, підписати цей лист  та відправити його користуючись  шкільною скринькою  пошти довіри. Практичний психолог дістав ці листи із скриньки, а два поштарі розносили їх адресатам.

Завершився тиждень психології опитуванням. Усі учасники навчально-виховного процесу  поділилися своїми враженнями від проведеного тижня психології. Так, в опитуванні взяли участь 465 осіб, 350(75,2%) респондентів відповіли, що їм проведені заходи сподобалися, а  115 (24,73% ) опитуваним було  складно визначитись із відповіддю. Тих кому тиждень психології не сподобався  не виявилось.

Додатки

Додаток1

Гасло дня, оголошення, план тижня психології

« Паркан бажань».

« Сходинки дружби»

« Пошта таємного друга».

« Чарівна скринька»

Тренінгове заняття для учнів 11-го класу « Гра в емоції».